poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Czym peelingować usta - odpowiedź na pytanie.


Pytanie brzmi:

Moja odpowiedź:
jak wiecie, oprócz peelingu z cukru korzystam ze szczoteczek do ust. Wybieram dwa rodzaje: czysta spiralka po tuszu do rzęs lub szczoteczka do zębów. 

Spiralka musi być z włosków i to miękkich. Możliwie jak najmiększych. Nie wpadnijcie tylko na pomysł, aby wybrać silikonowe lub z plastiku. Poranicie tylko usta. Włosie ma być miękkie!

Jeśli szczoteczka do zębów to soft. A najlepiej super soft, czyli np. szczoteczki Curaprox, które nie tylko są dobre dla naszych zębów, ale też można świetnie wypeelingować usta. Nie znam bardziej miękkich szczoteczek.

Po zanurzeniu spiralki/szczteczki w oleju (np. kokosowy, ale możemy wzbogacić go o miód, czy cukier, który będzie dodatkowo peelingował)  wykonujemy masaż ust. Okrągłymi, poziomymi, pionowymi ruchami. Dosyć długo, ale delikatnie i z wyczuciem. 
Zmywamy usta i nakładamy balsam.

Narzędzia myjemy np. w mydle/płynie antybakteryjnym. I oczywiście przeznaczamy już tylko do tego celu.PODPIS

4 komentarze:

  1. Ja z reguły używam zwykłej szczoteczki do zębów - nigdy nie miałam problemów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykonywałam jakiś czas coś takiego,i może było to dziwne uczucie ale efekty były widoczne :) Ale nie zawsze człowiek ma tyle siły aby pamiętać o każdej osobnej odżywce :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Czasem peelinguje usta szczoteczką do zębów, jednak nie przywiazywalam nigdy wagi do tego, czy szczoteczka ma byc miekka, twarda, uzywana, czy nie,

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :). Na wszystkie odpowiadam tutaj.
Życzę miłej lektury.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...